December 12, 1996

Anweld

Anweld to był zespół Black Metalowy ,który stworzyliśmy w roku 1996 z kolegą. Określenie Black Metal chyba najbardziej opisuje gatunek, na jakim się wzorowaliśmy. Inspirowaliśmy się takimi zespołami jak Burzum, Mayhem,Bathory i wiele innych z tamtego okresu zespołów.

Anweld to był zespół Black Metalowy ,który stworzyliśmy w roku 1996. Określenie Black Metal chyba najbardziej opisuje gatunek, na jakim się wzorowaliśmy. Inspirowaliśmy się takimi zespołami jak Burzum, Mayhem,Bathory i wiele innych z tamtego okresu zespołów. Kasetę nagraliśmy w garażu ,gdzie trzymaliśmy sprzęt.

Drzewa na okładce demo rosły na starym cmentarzu niedaleko miejsca naszego zamieszkania. Gitarę, na której grałem kupiłem od Roba Darkena z Graveland. To ta sama, na której Graveland nagrywał demo „Drunemeton” z roku 1992.

W planach mieliśmy nagrać kolejne demo „o wojownikach nocy wołać będą wilki”. Niestety po powodzi w 97 te plany zostały porzucone, ponieważ nasz sprzęt uległ zniszczeniu, jako że garaż znajdował się przy Odrze. Kilka nagrań było przygotowanych i można ich posłuchać. Kilka jest w odnowionej wersji. Nie uchowały się teksty w całości i tylko kilka z nich udało się odtworzyć. Teksty były pisane przez znajomą nam osobę.

Nazwa Anweld pochodzi od imienia jednego z wojowników z książki o tematyce fantastycznej.

‌‌